-- partner portálu --
Stavebniny
plastové okná eurookná hliníkové okná a dvere plastové okná eurookná hliníkové okná a dvere
> FILTROVAŤ FIRMY
Typy okien> OPÝTAJTE SA
Opýtajte sa na čokoľvek. Rýchlu odpoveď Vám radi zašlú odborníci z Vášho kraja.

Plastové okna

Najdôležitejšie kritéria výberu plastových okien a dverí:

  • Cenna
  • Kvalita
  • Životnosť
  • Material
  • Udržba


Plastové okná

  Prečo plastové okná a dvere z plastu?

Plastové okná a dvere vykazujú dobré tepelné a zvukovo izolacné vlastnosti počas celej životnosti, bez nárokov na väcšiu údržbu. Nie sú nárocné a zaručujú dlhú životnosť pri zachovaní všetkých parametrov. Plastové profily tak isto zaisťujú vysokú stálosť farieb povrchu a tvarovú stálosť.

  Prečo okná a dvere práve z dreva?

Drevené okná a dvere svojou dlhoročnou tradíciou pôsobia esteticky a prirodzeným dojmom. Spôsob vypracovania a dokonalá povrchová úprava dáva vyniknúť drevu. Tento prírodný materiál je ekologicky prijateľný ako pri výrobe, používaní, aj pri likvidácii. K najväčším výhodám samozrejme patria tepelno izolačné vlastnosti (netvoria sa tepelné mosty), vysoká tvarová stálosť, rôzne druhy riešenia výrobku podľa priania.
Plastové okná Plastové okná Plastové okná Plastové okná Plastové okná
  1.plastové okná a ich cena

Azda najdôležitejší aspekt pri výbere plastových okien pre stavebníka – investora je ich cena. Treba si však uvedomiť jednu skutočnosť: čím sú plastové okná lacnejšie, zákonite strácajú na kvalite. Tak isto ako lacná odev v čínskych obchodoch sú málokedy kvalitné a tvarovo stále ani lacné plastové okná nemôžu byť z kvalitného materiálu. Na Slovensku skoro denne vznikajú nové firmy ktoré ponúkajú svoje plastové okná. Veľká konkurencia núti firmy konkurovať s cenami, aj na úkor kvality svojich výrobkov. Preto môžeme odporúčať, aby ste okrem ceny plastových okien si všímali aj ostatné vlastnosti ako sú napríklad typ profilu, kovania, presklenia, doplnkov.

  2.plastové okná a ich kvalita

Poznáme viac kvalitatívnych znakov plastových okien. Medzi nimi patria: typ a kvalita profilu a kovovej výstuhy, typ a kvalita kovania, presklania a doplnkov. Samotné profily plastových okien sú vyrobené z tvarovo stáleho plastu – PVC. Na začiatku boli používané trojkomorové plastové profily, dnes sú štandardom 4, 5, 6 komorové profily. Dôležitá je aj kovová výstuha plastových okien, ktoré zabezpečujú tvarovú stálosť konštrukcie. Najčastejšie sú používané lacné hliníkové výstuhy, drahšie ale kvalitnejšie sú kovové výstuhy okien z ušľachtilej ocele, a momentálne najvyššiu kvalitu zabezpečia uzavreté železné výstuhy. Medzi svetovo uznávané profily plastových okien patria nemecké profily ALUPLAST, VEKA a GEALAN. Kovanie plastových okien je dôležité z hľadiska kvality otvárania a zatvárania okien, a tiež z hľadiska bezpečnosti. Môžete si vybrať z rôznych úrovní stupňa zabezpečenia kovania. Uznávané, certifikované kovania sú napríklad Winkhaus a Roto. plastové okná s týmito typmi kovania Vám môžeme odporúčať s kľudným svedomím. Dnes, štandardné presklenia plastových okien (4/16/4 mm) majú tepelnú izoláciu Ug 1,0 až 1,1. Pri niektorých špeciálne upravených preskleniach (napríklad ornamentné, bezpečnostné reflexné sklá) môžeme ešte aj dnes stretnúť sa s preskleniami s tepelnoizolačnou hodnotou Ug=1,2 až 3,0. Doplnky plastových okien ako sú napríklad okenné kľučky sú štandardne dodávané od výrobcu kovania. Ak si ale túžite po plastové okná s špeciálnym designom, môžete si vyberať zo širokej škály kľučiek.

  3.plastové okná a vzhľad budovy

Nakoľko dnes plastové okná vyrábajú z rôznych profilov, je ľahké nájsť okná, ktoré vzhľadovo vyhovejú práve Vašim požiadavkám. V ponuke sú klasické hranaté profily, ale nájdete aj zaoblené, alebo špeciálne upravené profily podľa vlastného vkusu. Plastové okná sú dodávané vo všetkých možných farbách a drevných imitáciách stupnice RAL. Tieto motívy sa vyznačujú s vysokou farebnou stálosťou s garanciou na viac ako 6 až 10 rokov.

Preberanie údajov len zo súhlasom prevádzkovateľa: VAVA SK, s.r.o., Moldavská 8, 040 01 Košice
© 2011 www.katalogokien.sk Všetky práva vyhradené. | Technické riešenie : RED FLOWER s.r.o.